4 geslachten uit de Gelderse Vallei en de Utrechtse Heuvelrug

4 geslachten uit de Gelderse Vallei en de Utrechtse Heuvelrug

Voorouders

Lubbert Gerritsz van der Maet(e)

Geboren omstreeks 1685 Voorst
Gedoopt 05-11-1685 Deventer
Overleden
Vader Gerrit Lubberts ter Mat(h)enGerrit Lubberts ter Mat(h)en
* ± 1657 Rekken
∞ Derckjen Jans(s)en, 1 kind
Moeder Derckjen Jans(s)enDerckjen Jans(s)en
* ± 12-1658
∞ Gerrit Lubberts ter Mat(h)en, 1 kind
Partner Elisje HendricksElisje Hendricks
* ± 1687 Woudenberg
∞ Lubbert Gerritsz van der Maet(e), 21-11-1720 Woudenberg, 1 kind
Huwelijk 21-11-1720 Woudenberg
Kinderen
  1. Gerrit Lubbertsen TermatenGerrit Lubbertsen Termaten
    ~ 20-07-1721 Woudenberg
    [] 06-08-1795 Leusden
    ∞ Petronella Hannisse Wolfswinkel, 18-01-1750 Amersfoort, 1 kind
Stamvader Lubbert Gerritsz van der Maete verschijnt, schijnbaar uit het niets, in Woudenberg in 1720 als hij daar trouwt met Elisje Hendrickse, weduwe van Jan Franken van Holten.
Lubbert is dan afkomstig uit het relatief veraf gelegen Voorst, dat niet ver ten westen van de IJssel ligt, in de driehoek Apeldoorn-Zutphen-Deventer.Verdere connecties met Woudenberg lijkt hij tot dan toe niet te hebben.
De heer A. ter Maten schrijft in zijn boek Maat-Werk:
"Lubbert Gerrits van der Maet(e) trouwde in 1720 met een weduwvrouw, daarom schatten we zijn geboortejaar op ca. 1685.
In het Veluwse Voorst komt zijn geboorte in het doopboek echter niet voor, zodat hij waarschijnlijk van elders kwam.
We denken dat de vader van Lubbert, Gerrit is, die wordt gedoopt te Rekken 11 oktober 1657, zoon van Lubbert Tonisz ter Mat(h)en en Jannigjen Entsings.
Rekken ligt in de Achterhoek (Gelderland) nabij Eibergen niet ver van de Duitse grens aan het riviertje de Berkel. (zie kaartje hierna) Lubbert Toniszter Mat(h)en verhuisde in ca. 1664 naar Angerlo, even ten zuiden van Doesburg. Angerlo ligt al veel dichterbij Voorst dan Rekken. Beide plaatsen liggenin de nabijheid van de IJssel, wat de mobiliteit mogelijk kon bevorden."

Oud Woudenberg 2007-3 Ter Maaten